Vytisknout stránku

Integrace SuperSaaS do webu, který běží na WordPressu

Na této stránce se naučíte, jak rozvrhy SuperSaaS integrovat do webů, které běží na redakčním systému WordPress, aby uživatelům stačilo jedno přihlášení pro přístup na web i na rozvrh SuperSaaS. Abyste toto mohli používat, je třeba si nejprve vytvořit (bezplatný) SuperSaaS účet.

Pokud nevyžadujete, aby se uživatelé na vašem webu přihlašovali, měli byste se řídit pokyny pro integraci rozvrhu na web. Modul, který zde poskytujeme, bude fungovat, pouze pokud je již uživatel na váš web (běžící na systému WordPress) přihlášen.

Použití přihlašovacích jmen z WordPressu pro rozvrh SuperSaaS

SuperSaaS plugin do WordPressu zobrazuje tlačítko „Rezervujte nyní“, které uživatele automaticky přihlásí pomocí jeho uživatelského jména z WordPressu do SuperSaaS rozvrhu. Pokud nepoužíváte registrační systém WordPressu, použijte raději obecné pokyny pro integraci rozvrhu na web.

Modulem generované tlačítko posílá informace z databáze uživatelů ve WordPressu do SuperSaaS, kde je uživatel vytvořen, nebo, pokud je to třeba, jsou aktualizovány jeho údaje. Uživatelé si potom nemusí vytvářet druhé přihlašovací jméno pro rezervační systém a nemusí se přihlašovat do každého systému zvlášť.

Instalace a nastavení pluginu ve WordPressu

 1. Instalace pluginu. Pokud máte verzi WordPressu 3 a novější, přejděte do Dashboard>Plugins („nástěnka>pluginy“) a zvolte „Add New“ („přidat nový“). Do vyhledávacího pole zadejte SuperSaaS. Klikněte na „Install Now“ („nainstalovat nyní“) a plugin aktivujte. Pokud máte starší verzi WordPressu, nejdříve si stáhněte plugin do počítače. Potom na nástěnce v levém menu vyberte Plugins>Add New („pluginy>přidat nový“). Nahoře klikněte na tlačítko „Upload“ („nahrát“) a vyberte stažený soubor. Klikněte na „Install Now“ („instalovat nyní“). Pokud vše proběhlo v pořádku, můžete nyní kliknout na odkaz pro aktivaci pluginu.
 2. Nastavení pluginu. V menu vyberte Settings>SuperSaaS („nastavení>SuperSaaS“). Dostanete se na obrazovku SuperSaaS Settings („nastavení SuperSaaS“), kterou je potřeba vyplnit:
  • SuperSaaS account name * („jméno účtu SuperSaaS“) – Zde vyplňte název účtu SuperSaaS (ne e-mailovou adresu)
  • SuperSaaS password* („heslo SuperSaaS“) – Zde vyplňte heslo, kterým se administrátor přihlašuje do SuperSaaS.
  • Schedule name („název rozvrhu“) – Sem můžete zadat název rozvrhu, nebo – pokud chcete použít parametry pro jiné zobrazení – celou URL rozvrhu. Pokud používáte více než jeden rozvrh, čtěte níže.
  • Button Label – Text tlačítka. Ve výchozím nastavení je zde „Book Now“ („rezervovat nyní“) nebo ekvivalent v některém z podporovaných jazyků. Pokud má tlačítko nastaven obrázek na pozadí, bude toto použito jako alternativní text.
  • Button image („obrázek tlačítka“) – URL k obrázku, který se má použít na pozadí. Pro toto neexistuje žádná výchozí hodnota. Pokud toto pole tedy není nastaveno, tlačítko nebude mít žádný obrázek na pozadí. Příklad:
   https://static.supersaas.net/en/but/booknow_red.png
   Rezervovat nyní!
   (Viz více příkladů)
  • Custom Domain Name („vlastní doménové jméno“) – Pokud váš rozvrh běží na vlastním doménovém jméně, zadejte ho do tohoto pole, aby na něj byli návštěvníci správně směrováni.
  (* – povinné pole)
Nastavení pluginu SuperSaaS pro WordPress

Instalace rozšíření pro WordPress

Ve WordPressu verze 3 a novější je implementace modulu SuperSaaS velmi snadná.
 • Na administrátorské nástěnce WordPressu z levého menu vyberte „Plugins“ → „Add New“ („pluginy → přidat nový“)
 • Do vyhledávacího pole zadejte „SuperSaaS“
 • Klikněte na „Install Now“ („Instalovat nyní“)
 • Pokračujte dle instrukcí v bodu 2 výše

Změna nastavení v SuperSaaS účtu pro spolupráci s WordPressem

Databáze WordPressu je považována za hlavní, takže se změny uživatelských údajů ve WordPressu promítnou do SuperSaaS, ale naopak nikoliv. Proto nedoporučujeme, abyste uživatelům povolovali měnit své údaje v SuperSaaS, může je to mást. Pokud by si například uživatelé mohli v SuperSaaS měnit hesla, nemuseli by si uvědomit, že heslo do WordPressu zůstane nezměněné. Těmto nesrovnalostem se vyhnete tak, že na účtu SuperSaaS provedete následující změny:

 • Na stránce Nastavení přístupu vyberte Přihlášení a registrace jsou obstarány vaším webem
 • Na stránce Nastavení přístupu označte uživatelé nesmí měnit své informace
 • Na stránce Nastavení vzhledu vyplňte do pole Vaše URL adresu stránky na vašem webu, na které se uživatelé mohou přihlašovat

Zkontrolujte také, zda databázová pole ve WordPressu odpovídají polím v databázi uživatelů SuperSaaS. Na stránce Nastavení přístupu proveďte následující změny:

 • Odznačte Použít e-mailovou adresu jako přihlašovací jméno
 • Pole e-mail přepněte na možnost Volitelné (nebo Povinné)
 • Pole Celé jméno přepněte na možnost Volitelné
 • Všechna ostatní pole přepněte na Neptat se (pokud máte označenou možnost Přihlášení není obstaráno zde, můžete vypnout i pole Heslo)

Nyní můžete rezervační tlačítko na svém webu vyzkoušet. Jako administrátor se musíte stále přihlašovat přes stránku s přihlášením do SuperSaaS, proto je třeba přihlášení vyzkoušet jako běžný uživatel. Pokud chcete v SuperSaaS definovat superuživatele, musí se uživatel před změnou role na stránce Uživatel správa alespoň jednou přihlásit přes toto tlačítko.

Nastavení přístupu v SuperSaaS

Nastavení SuperSaaS

Na tomto obrázku je stránka Nastavení přístupu v účtu SuperSaaS po provedení výše popsaných změn.

Přidání tlačítka na stránky

Umístěte kód [supersaas], kdekoliv chcete, aby se zobrazilo tlačítko. Tento kód podporuje volitelné parametry after (po), label (popisek) a image (obrázek), které přepíší hodnoty zvolené na stránce s nastavením. To se může hodit například pro přidávání tlačítek pro různé rozvrhy:

[supersaas after="schedule1" label="Book on Schedule 1"]
[supersaas after="schedule2" label="Book on Schedule 2" image="https://example.com/book_now.gif"]
Přidání několika rezervačních tlačítek do příspěvku ve WordPressu
Výsledné zobrazení příspěvku s několika tlačítky

Tipy na řešení možných problémů

 • Tlačítko se objeví, pouze pokud jsou uživatelé přihlášeni na webu běžícím na WordPressu
 • Pokud se vám zobrazí chyba Email is not a valid email address („e-mailová adresa nemá správný formát“), přečtěte si znovu předchozí odstavec, abyste měli jistotu, že jste SuperSaaS účet nastavili správně
 • Pokud tlačítko uživatele přesměruje, ale nepřihlásí ho, a v poli Schedule name or URL („Název rozvrhu nebo URL“) máte zadanou URL adresu, zkontrolujte, zda je doména této URL zadaná v poli Custom Domain Name („vlastní doménové jméno“)